Tbilisi nocą

Dec 7, 2013 by

Tbilisi nocą

Stolicę Gruzji – Tbilisi naprawdę warto obejrzeć nocą. Główne ulice tętnią życiem, w knajpach jest dużo ludzi, a wszystko jest pięknie podświetlone. Szczególnie warte uwagi są ulice Rustaveli i odchodzące od niej drogi. Warto także zobaczyć parę zabytków (większość w nich jest podświetlana nocą), które słyną w całej Gruzji. Nocą jest równie bezpiecznie, co w ciągu dnia – Gruzini są mili, jest też wystarczająco dużo policji wokoło.

Rondo przy ulicy Rustaveliego w Tbilisi – to jedno z niewielu miejsc w stolicy, gdzie ruch jest przez całą dobę. To chyba największy węzeł komunikacyjny w mieście – co widać choćby po liniach zarysowanych przez samochody na zdjęciu poniżej :)
Rondo przy ulicy Rustaveliego w Gruzji

Tak jak możecie zauważyć na zdjęciu poniżej, wiele z zabytków w Tbilisi jest podświetlanych, także można je oglądać również nocą. Powiem więcej – warto przejść się po centrum bo w godzinach wieczornych wyglądają one nawet lepiej niż za dnia. A i turystów mniej…

Zabytki Tbilisi nocą
Mury stolicy Gruzji w nocy wyglądają fenomenalnie – podświetlone setki metrów wysokich obwarowań robią wrażenie.
Stolica Gruzji nocą

Ulica europejska, na której jak pisałem wcześniej jest najwięcej drogich restauracji (i gdzie odbywa się większość spotkań polityków, businessmanów itd.) w nocy prezentuje się bardzo ładnie. Lampiony wiszące nad przechodniami nadają jej mistycznego klimatu.

Knajpki w Tbilisi w nocy

Gruzja nocą - tętniące życiem knajpki w Tbilisi

Related Posts

Share This

Zobacz także:close