Tbilisi – miasto kontrastów

Nov 22, 2013 by

Tbilisi – miasto kontrastów

Kolejna porcja zdjęć z Tbilisi – pokazuję zarówno najbogatsze dzielnice (ulicę zwaną europejską ze względu na poziom cen w kafejkach oraz serwowane jedzenie, parlament i banki) jak i te najbiedniejsze (bezdomni, odpadające tynki). To miejsce pełne różnic, gdzie turyści, podróżujący po Gruzji znajdą swój raj – tysiące pięknych uliczek, po których można spacerować, bezpiecznie – ludzie są życzliwi, mimo tego, że są często bardzo ubodzy. Taka jest prawdziwa Gruzja.

Poniżej zobaczycie jedną z najpopularniejszych gruzińskich uliczek w stolicy – to tu jest najwięcej knajp, tutaj też spotykają się dyplomaci, politycy itd. Na próżno szukać tu Gruzinów, ze względu na bardzo wysokie ceny.

Tbilisi - ulica europejska

Stolica Gruzji - zdjęcia Tbilisi

W stolicy znajdziecie wiele banków, ale kontrasty widać nawet w odbiciach marmurów…

 

Zachodnie banki w Gruzji

Parlament jest piękny, a dojazd do niego jest niemożliwy – po drodze zobaczycie kilka bramek z uzbrojonymi żandarmami. W związku z sytuacją niestabilną (polityka międzynarodowa), w Gruzji policjantów jest bardzo dużo. To dość dobra wiadomość dla turysty, tym bardziej, że policjanci zawsze chętnie pomagają. To zawód wysokiego zaufania społecznego – nie tak jak w naszym kraju.

Tbilisi - parlament Gruzji

Niestety bieda jest na każdym kroku…

Żebrzący mieszkańcy stolicy Gruzji - Tbilisi

Tbilisi - relacja

Tbilisi - jeden z gruzińskich kościołów

Wiele innych zdjęć z Gruzji i nie tylko można znaleźć na mojej stronie – Qiubag.com portfolio

Related Posts

Share This

Zobacz także:close