Portrety gruzińskie – ciekawe spotkania w Gruzji

Dec 1, 2013 by

Portrety gruzińskie – ciekawe spotkania w Gruzji

Poniżej wrzucam kilka portretów Gruzinów, których miałem okazję spotkać podczas mojej podróży po Gruzji. Komunikacja z nimi sprawiła mi lekki problem, bo mój język rosyjski pozostawia wiele do życzenia, ale było dużo zabawy. Gruzja to naprawdę wspaniały kraj!

Dogadać się z Gruzinem

Zapytacie – czemu komunikacja sprawiła mi problemy? Z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze – mój rosyjski jest straszny. Uczyłem się go przez chwilkę, ale jeśli miałbym określić swój poziom, to byłoby A1/A2. Jak każdy uczący się języka pewnie wie – to za mało, by porozmawiać. Słucham i rozumiem, ale kiedy trzeba się odezwać, zaczyna się: eeee. Po drugie – mój angielski, choć płynny, na wiele się nie zdał, bo moi rozmówcy znali go na poziomie mojego rosyjskiego… Na szczęście moi współpodróżni dobrze znali język rosyjski i pomogli :)

Gruzja – tu mieszkam

Chciałbym przedstawić Wam kilka osób, które spotkaliśmy podczas naszych wojaży.

Pop spotkany w Tbilisi – człowiek o fenomenalnej wiedzy i wyglądzie prawdziwego mędrca:
Pop spotkany w Gruzji

Pop spotkany w Gruzji
Dzieci w Tblisi, Signagi – gruzińskie dzieci wyglądają ślicznie :)

Dzieci w Tbilisi, Signagi

Gruzińskie dzieci spotkane w Tbilisi

W Kazbegi poznaliśmy (imienia nie jestem w stanie napisać) – który mieszka w okolicy. Opowiadał nam o tym, jak trudno dostać się na studia, bo tylko w Tbilisi są uczelnie…

Gruzin jadący na koniu spotkany w Tbilisi
Krajobraz Kazbegi, Gruzja

I najlepsze na koniec – przesympatyczna i prześliczna Gruzinka, którą spotkałem w Tbilisi, ale nijak nie potrafiłem się z nią porozumieć – po angielsku, rosyjsku. Jedyne co mam to to zdjęcie :)
Gruzja, piękna dziewczyna spotkana na szlaku

Zobacz także:close