McDonald’s w Batumi – światowa czołówka

Dec 5, 2013 by

McDonald’s w Batumi – światowa czołówka

Kiedy słyszycie McDonald’s, najczęściej kojarzy Wam się pewnie duże, żółte M wygięte w łuk i średniej wielkości lokal z ladą i cheeseburgerami. Dla większości lokali tej sieci to prawda, natomiast w Batumi jest inaczej.

Gruzja to kraj, w którym sieć McDonald’s zdecydowała się na uruchomienie jednego z najpiękniejszych lokali w futurystycznym klimacie. Placówka otwarta została w październiku 2012 roku i składa się głównie z przeszkleń.

Całość robi fenomenalne wrażenie i od samego otwarcia stała się jednym z kluczowych miejsc odwiedzin w mieście. Jak już pewnie wiecie z moich poprzednich wpisów, Batumi, to miejsce w którym niewiele jest do obejrzenia, więc powstanie takiej perły nowoczesnej architektury to kolejne +1 dla turystów.

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia z Huffingtonpost.com, które prezentują McDonald’s w Batumi:

mcdonalds batumi

 

Od jednej strony restauracja fast food otoczona jest zielonym tarasem:

 

taras w mcdonald's batumi

 

Całość bardzo fajnie prezentuje się na wizualizacji:

wizualizacja mcdonald's w batumi

A jeszcze lepiej wygląda to w nocy:

widok tarasu w mcdonald's batumi gruzja

 

mcdonald's w batumi w gruzji nocą

 

Niestety tak jak pisałem już kiedyś – wokół niewiele jest budynków nawiązujących formą do niego, więc wygląda to trochę “łyso”.

otoczenie mcdonald's w batumi

 

Czytałem trochę opinii o tym miejscu na Foursquare i od razu chciałbym Was uprzedzić - lokal jest bardzo często zatłoczony, bo stał się on wizytówką miasta. Mimo tego opinie są bardzo pozytywne – ludzie zwracają uwagę przede wszystkim na piękny zielony taras i ciekawy kształt budynku.

Well done, Batumi!

Related Posts

Share This

Zobacz także:close