Kachetia – Signagi

Dec 1, 2013 by

Kachetia – Signagi

Signagi to najlepiej odnowione miasto w całej Gruzji. Na próżno tam szukać zniszczonych budynków, śmieci na ulicach – całe miasto zostało odnowione za pieniądze państwowe i jest wizytówką tego regionu Gruzji. Wokół odnowy tego miasta powstało wiele plotek i pogłosek – doszły nas słuchy, że władze przed rozpoczęciem renowacji dały cynk swoim lobbystom, którzy wykupili większość domostw. Dzięki temu ich wartość po odnowie znacznie wzrosła. Ile w tym prawdy – tego nie wiemy.

Wiem natomiast jak to wygląda dzisiaj. Tbilisi nie umywa się do Signagi. Gdybym miał porównać to miasto do jakiegoś innego, najbliżej mu do Brugii – kto był w tej uroczej mieścinie w Belgii, zapewne będzie wiedział o czym piszę. Jest bardzo klimatycznie.

Bardzo łatwo tu znaleźć tanie spanie – zarówno u ludzi (już od 5 lari/os =10zł/noc), jak i w hostelach.Polecam także Cafe Signagi, która serwuje wyśmienite desery, wina i obiady – ceny niestety są tam europejskie, ale będąc w takim miejscu, warto skorzystać. Do Signagi można dostać się marszrutką, ale wynajęcie vana (w przypadku posiadania grupy 5+os) jest lepszym wyjściem – wokół miasta jest multum wartych odwiedzenia zabytków i miast – Dawid Garedża itp.

Będąc w Signagi warto przejść murami obronnymi wokół miasta, na końcu jednego z nich znajduje się kawiarnia, z której rozciąga się imponujący widok:
Widok z murów obronnych w Signagi

 

Uliczki są w bardzo dobrym stanie – wszystko jest świeżo pomalowane, drewniane okna są odrestaurowane, a domy są wykończone bardzo schludnie.

 

 

Gruzja na co dzień

W mieście jest bardzo dużo zieleni, całość jest w stonowanych kolorach, a zwykłe domki przeplatają się z zabytkowymi budynkami stanowiąc harmonię. W tym mieście znacznie mniej widać biedę i niedostatek.

Panorama regionu Kachetia w Gruzji

Tu także można powiedzieć, że turystów jest jakby mniej. Ci, którzy jednak trafią do Signagi, nie żałują, bo klimat tego miasta jest świetny.

Gruzińskie miasteczko

Related Posts

Share This

Zobacz także:close