Batumi – modny kurort

Dec 3, 2013 by

Batumi – modny kurort

Batumi znane jest jako portowe miasto, które przekształca się w modny kurort. Nie da się ukryć, że jest to największy port Kaukazu. Batumi urzeka swoim pięknem, a także tętni życiem szczególnie w okresie letnim, kiedy to organizowane są różnego rodzaju festiwale.

To jednocześnie najdroższe po stolicy miejsce – ze względu na swój turystyczny charakter. W zasadzie – noclegi są nawet droższe niż w stolicy, bo proporcjonalnie popyt jest dużo wyższy. W Tbilisi można przespać się za ok. 5 dolarów – w Batumi nie ma takiej możliwości.

Poniżej wrzucam kilka zdjęć portu i nie tylko.

Sam dworzec kolejowy wygląda rewelacyjnie – niemalże jak lotnisko:

Dworzec w Batumi

Port również jest niczego sobie – jest centrum rozrywkowym miasta, a na promenadzie wzdłuż niego często wystawiają się malutkie sklepiki.

Port w Batumi

Chciałbym pokazać Wam więcej, ale prawdę mówiąc, w Batumi prawie nic nie ma. Jest trochę fabryk, są piękne plaże, są restauracje, ale nie jest to miasto do zwiedzania. Rynek wprawdzie jest ładny, ale akurat wtedy kiedy tam byliśmy, całość była remontowana, więc nie mam zdjęć.

Spędziliśmy tam tydzień – odpoczywaliśmy po dwutygodniowej, intensywnej objazdówce po całym kraju i w zasadzie dłużej bym tam nie chciał być. Nie ma co robić, a ceny wyższe niż w środku kraju.

5-osobowy domek kosztował nad 700 dolarów za tydzień. To niewiele w porównaniu z hotelami, ale za mieszkanie w Tbilisi na 2 tygodnie płaciliśmy tylko 300 dolarów. Jest różnica, prawda?

Morze jednak jest piękne, a plaże kamieniste. To raj dla fotografa – ja codziennie siedziałem godzinami ze statywem…

Morze w Batumi, Gruzja

Statek wypływający z portu w Batumi

Krajobraz Batumi, Gruzja

Zobacz także:close